Ek Kazanç Sektörleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:18

ek-kazanc-sektorleri

Ek Kazanç Sektörleri, Ek İş Fırsatları

Günümüz yaşantısında genel olarak ekonomik nedenlerden dolayı insanlar yapabileceği ek iş aramaya konulmuştur. Özellikle internetin yaygın kullanımı ve bu kullanıcıların genç kısım tarafından oluşması bunu iş kapısına döndürmeye çalışmaktadır.

Mevcut bir işimiz var ya da yaratabileceğimiz boş bir vaktimiz var ve bunu para kazanarak değerlendirmek istiyoruz ne yapmalıyız? İnternet kullanıcıları anket doldurarak kuruş kuruş para kazanabilirler aynı şekilde yine maksimum seviyede reklam izleyerek reklam başına 3-5 kuruş kazanarak ayda ortalama 50-100 TL arası gelir kazanabilirler. Eğer bir konu hakkında derin bir bilgiye sahip iseniz blog sayfası açıp bu sayfadan reklam gelirleri ile kazanç elde edebilirsiniz. Video sitelerinde kanal açıp ek kazanç elde edebilirsiniz.  

 Emlak Sektörü

emlak-sektoru

Ülkemizde belirli kurallara tabii olmayan emlak sektörü birçok insan için ek gelir kapısı olmaktadır. Alıcı ve satıcı arasında köprü kurarak ve çok fazla emek ve zaman kaybetmeden kazanç sağlayabilirsiniz. Satılacak ve kiralanacak gayrimenkul hem satmaya istekli satıcı hem almaya istekli alıcı bulunduğundan sizde kolaylıkla komisyon kazanabilirsiniz.

 İpek Böceği Yetiştiriciliği

ipek-bocekciligi

Bu sektör ise ek kazanç olmakla beraber biraz emek ve küçük bir sermaye gerektirebilir. Bunun için öncelikle rutubetsiz, sıcak yaz kış aynı derecede olması gereken kapalı bir ortam bulunmalıdır. Aldığımız ipek böceklerini bu ortamlarda besleyerek ve büyüterek koza yapmasını bekleyerek büyütmeliyiz. Daha sonra bu kozaları hazır alıcısı bulunan ipek ve tekstil fabrikalarına satarak ciddi gelir elde edebiliriz.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir